Prefabrik Ev Fiyatları

Prefabrik ev fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, işçilik kalitesine ve üretici firmanın verdiği diğer hizmetlere göre değişkenlik gösterir. Ortalama bir prefabrik ev 27.700 TL’den başlıyor ve 80.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Tek göz odalı bir prefabrik daha uygun fiyata gelirken, 2+1, 3+1, çift banyolu ve tuvaletli, verandalı, çift katlı vb. prefabrik yapıları da görmek mümkün.

Üretimden önce fiyatı belirleyen unsurlar olan, mutfak dolabı, zemin döşemesi, tavan döşemesi, ekstra istekler vb. göz önüne alınarak proje çizilir. Projeye siz onay verdikten sonra üretime başlanır.

Prefabrik panellerin birleştirilmesiyle üretilen prefabrik yapılar, Hafif çelik konstrüksiyon yapılar olduğundan depreme dayanıklı fakat bir evin konulabilecek tüm ağırlığı kaldıracak yapıdadır.

Kullanılan paneller; ses ve ısı yalıtımını büyük ölçüde sağlar. Ateşe dayanıklı malzeme kullanılırsa yine yapının fiyatında değişim olabilir.

Prefabrik fiyatları ilden ile de değişebilir. İşçi maliyetleri, ürün fiyatları, ithal edilen ürünler varsa dolar kuruna göre değişken fiyat çıkabilir.Genelde firmalar fiyatları tek bir rakamda sabitlerler. Ek isteklere göre fiyata dahil ederler.

En ucuz prefabrik fiyatı 27.700 TL olarak belirlenmiştir. Ortalama bir evin fiyatı 30.000 ile 50.000 arasında, villalar ise 70.000 TL’den başlamaktadır.